21 Mart 2017 Salı

NİYET


Bazen instagram keşfette dolaşırken çok enteresan sözlere rastlıyorum. WhatsApp story, profil ya da durumuma koysam hiçbir amacı olmaz sanırım. Benim laf sokabileceğim hiç kimse yok hayatımda. Artık herkesin yüzüne söylüyorum söylemem gerekeni. Lisanı münasip bir dille. Mesela konu annem babamsa gülüyorum artık ya da umursamıyorum. İçimde kalmıyor kelimeler. Çok nadir istisna oluyor.

Yıllarca üzerimde egosunu deneyen yakın bir akrabamı aniden hayatımdan çıkardım. Selam çerçevesinde bayramdan bayrama ve düğünlerde bir ilişkimiz olacak artık. Bazen diyorum ki sebebini hiç bilemeyecek. Bilmeli mi acaba. Vefasız yada işi düşünce  arar arkamdan edeceği laflar olacak bir süre. Çok ezildim çok kahroldum o vefa ve saygı yüzünden ardımdan istediğini söyleyip düşünme hakkına sahipsin. Şaka yapıyorum ayağına en güzel günlerimde istediğini söyleme hakkını alıyorum senden. Laf getirme götürme kanallarını gözetleme araçlarını engelledim. En sevdiğin oyuncağın elinden alınmış gibi kalmışsın sanırım. Başka bir kurban seçme lütfen kimse o saçmalıkları yaşamasın. Allah akıl fikir hidayet versin sana.

Umarım elinden düşürmediğin kitap gerçekten rehber olur sana. Her cuma dolup taşan evin kadar dostun sırdaşın sevenin olur. Tüm hastalıkların şifa bulur. Kararmış kalbin nur dolar.